Nasz zespół | Splot Artystyczny

Spleć się z nami!

Witaj w społeczności ludzi kreatywnych.
Wspólnie odkryjemy, jak przyjemnie jest tworzyć coś własnymi rękami.
Dołącz do nas i ciesz się tym, co robisz.

Nasz zespółx

Aneta Kałuska


STRONA W PRZYGOTOWANIU!


x

Magdalena Libucha-Zdrojewska


Od zawsze kręciły mnie robótki ręczne, chociaż wstydziłam się do tego przyznać, nawet sama przed sobą. Zwyciężyły geny – wszystkie kobiety w mojej rodzinie pięknie haftowały, robiły na drutach, szyły. Ja zerwałam z tradycją rodzinną, bo najpierw pochłonęła mnie praca w korporacji, potem macierzyństwo. Teraz moja “Święta Trójca” odchowana i mogę nareszcie zająć się sobą i tym co sprawia mi frajdę. Uwielbiam tworzyć, ulepszać przestrzeń wokół siebie, lubię bawić się kolorami, fakturami, konwencjami. Jednak największą radość sprawiają mi spotkania z innymi kobietami… To mi daje siłę i poczucie przynależności. Wymarzyłam więc sobie takie miejsce, którym, mam nadzieje, stanie się Splot Artystyczny – miejsce, w którym będziemy mogły odkrywać swoje pasje, tworzyć… a przede wszystkim budować więzi między kobietami.


x

Agnieszka Tokarska


Agnieszka Tokarska – projektantka i właścicielka firmy NÜ by Tokarska, absolwentka zarządzania jakością wyrobów na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz SAPU w Krakowie. Wielokrotna laureatka konkursów fashion m.in. Gryf Fashion Show w Szczecinie czy „Pokaż się Polsce”. Współpracowała z uznanymi projektantami w branży np. Izabelą Łapińską, a jej kolekcje gościły w najbardziej znanych magazynach modowych, występowały w reklamach, sesjach gwiazd oraz na wybiegach.

NÜ by Tokarska to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się marka, powstała w 2010 roku. Jej znakiem rozpoznawczym są nowatorskie projekty, wysokogatunkowe tkaniny i perfekcyjne wykonanie. Cechuje ją kosmopolityzm oraz szacunek dla stylu i ponadczasowej elegancji. Skierowana jest do świadomych siebie kobiet, dla których moda to przede wszystkim zabawa formą i fakturą, przy jednoczesnym zachowaniu użyteczności modelu. Ubrania sygnowane przez NÜ wydobywają z kobiet to, co najpiękniejsze.


x

Ksenia Brandt - Matejczyk


Szyję, studiuję matematykę i uwielbiam pracę z ludźmi.
Od dzieciństwa fascynowałam się modą. Eksperymentowałam z dodatkami, fryzurami, stylami. Wygrała klasyczna elegancja inspirowana stylem Jadwigi Grabowskiej, “ostatniej przedwojennej damy”, choć w bardziej współczesnym wydaniu. Szyłam głównie z wykrojów.
Przełomem była pierwsza suknia ślubna według własnego projektu – dla siostry. Obecnie moją specjalnością jest krawiectwo damskie, przede wszystkim sukienki: codzienne, wizytowe, balowe, ślubne, a także ciążowe.


x

Grażyna Skwarska


Szyję, gram w siatkówkę, dziergam na drutach i szydełku. Moja przygoda z szyciem zaczęła się od ubranek dla moich lalek. Później już szyłam dla siebie, dla swoich dzieci, rodziny
i klientów indywidualnych. Wiedzę o szyciu i kroju przyswajałam z książek
i czasopism. Pracowałam w zakładach krawieckich, w których głównie szyłam odzież damską. Pomimo że, obecnie pracuję w administracji, to dalej pielęgnuję swoją pasję, ucząc się technik krawiectwa. Szyjąc wyrażam samą siebie. Albowiem w szyciu najważniejszymi umiejętnościami są pomysły, wyobraźnia i cierpliwość.


x

Elżbieta Lubomirska


Jestem absolwentką Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP i Dwuletniego Studium dla Nauczycieli na UW. Jestem malarką, projektantką graficzną i ilustratorką. Współpacowałam również z TVP jako twórca animowanych, edukacyjnych programów dla dzieci. Od roku zajmuję się również projektowaniem i szyciem odzieży pod marką Elalu.


x

Katarzyna Żechowicz


Jest dziennikarką i pasjonatką Włoch. Pisze do magazynów specjalizując się w tematyce modowej i lifestylowej.
Stypendystka rządu włoskiego, ukończyła z wyróżnieniem studia o modzie na najstarszym w Europie Uniwersytecie Bolońskim.
Oprócz tego jest absolwentką dziennikarstwa i italianistyki na Uniwersytecie Warszawskim.
Kolekcjonuje zagraniczne czasopisma, wśród których szczególne miejsce zajmuje włoska edycja Vogue’a.


x

Joanna Misztela


Projektantka mody, stylistka i blogerka. Publikuje na łamach magazynu Madame oraz blogu Fashioner.pl Swoje dydaktyczne umiejętności szkoliła jako wieloletni wykładowca projektowania mody między innymi w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, obecnie w Akademii Makijażu Mokotowska oraz w Akademii Stylu.
Prowadzi indywidualne kursy z projektowania dla profesjonalistów oraz pasjonatów mody. W codziennej pracy doskonale łączy projektowanie komercyjne z kreowaniem nowych trendów w kolekcjach autorskich.
Projektuje kolekcje użytkowe dla firm i kostiumy teatralne. Realizuje liczne projekty dla klientów indywidualnych.


x

Justyna Adamska


Jestem indywidualistką, miłośniczką muzyki oraz włóczki. Przyjaźń z drutami i szydełkiem nawiązana jeszcze w szkole podstawowej dzięki babci – przekształciła się w szczerą namiętność w życiu dorosłym. Dzień bez kłębka jest niepełny…
Obecnie wytwory moich niespokojnych rąk trafiają do amatorów dzianiny, dużych i małych, w kraju i za granicą, a ja ciągle poszukuję nowych wzorów, zestawień kolorystycznych i wymyślam nowe projekty.
Druty i włóczka to przepustka do świata twórczych pomysłów, sposób na ukojenie nerwów i wyróżnienie się z tłumu, feeria kolorów i faktur – oraz mnóstwo ciekawych technik tworzenia świetnych ubrań i dodatków…

Uwaga – Was też to może uzależnić!


x

Renata Pieńkowska


STRONA W PRZYGOTOWANIU!


x

Sylwia Dębicka


Sylwia Dębicka jest młodą artystką, tworzącą głównie ilustracje o tematyce fashion. W 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2014 roku laureatka prestiżowego Art & Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk. Wykonywała projekty zarówno dla polskich jak i zagranicznych klientów (m.in. La Rivista, Rouge Magazine China, Trendsetterka.com, Kody Mody, Amberghata, Town Mag). Jej prace powstają głównie “analogowo”, czyli ręcznie. Do ich wykonania używa różnych mediów; najbardziej lubi tusz, akwarelę i starodawne, szlachetne techniki graficzne, które to często miksuje razem w formie kolaży. Aczkolwiek techniki grafiki komputerowej również nie są jej obce. Pasjonatka mody, oprócz ilustracji, szyje i projektuje własne kolekcje.


x

Urszula Smykowska


Z wykształcenia jestem Czeladnikiem Hafciarką. Ukończyłam Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej pod Sanokiem, gdzie moim Mistrzem haftu była pani Maria Suwała.
Swoją przygodę z szyciem rozpoczęłam w 2007 roku. Obecnie szyję na miarę suknie ślubne oraz wyjściowe w firmie Ksenia Brandt. Wcześniej pracowałam projektując akcesoria w firmie z odzieżą dziecięcą.
W wolnym czasie wykonuję własne projekty szyciowe i hafciarskie.


x

Bożena Zaremba


Moja przygoda z szyciem rozpoczęła się w 1985 roku gdy podjęłam naukę w szkole krawieckiej. W roku 2002 złożyłam egzamin mistrzowski w Mazowieckiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie uzyskując tytuł mistrza w rzemiośle krawiectwo damskie lekkie. Przez wiele lat prowadziłam własną firmę świadczącą usługi krawieckie. Współpracowałam z projektantami mody, scenografami telewizyjnymi i teatralnymi. W 2010 roku ukończyłam kurs Rysunku Żurnalowego i podstaw projektowania zorganizowany przez Europejską Akademię Mody im. Wojciecha Samarzewskiego w Łodzi. Aktualnie pracuję w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hubnera w Warszawie.


x

Sylwester Kurpiński


Sylwester Krupiński – kostiumograf, projektant ubioru – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Ma na swoim koncie udział w wielu pokazach i konkursach. Trzykrotny finalista konkursu Złota Nitka, także uczestnik Alei Projektantów podczas Fashion Philosophy – Fashion Week Poland. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, w tym Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2006 r.

Autor kostiumów do spektakli teatralnych, m.in.: „Siostrunie” („Ale! Teatr”), „Bóg Mordu” (Teatr Polski w Bielsku-Białej) i „Za Rok o Tej Samej Porze” (Teatr Kamienica); „Czarne Serca” (T. Kamienica), „Mayday” (Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.); „Na Końcu Tęczy” (Teatr Muzyczny w Łodzi) i innych.

Jednocześnie projektant i wykonawca wielu ubiorów na indywidualne zamówienie, który w pracy wykorzystuje praktyczną umiejętność konstrukcji i szycia.

W życiu stara się łączyć wszystkie swoje pasje: teatr, modę i szycie, a także chętnie dzieli się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

 


x

Elżbieta Szczypiń


Z drutami, szydełkiem i igłą nie rozstaję się prawie od 40 lat. Mój pierwszy beret i szalik wykonałam pod okiem cioci w wieku 6 lat i nosiłam je do szkoły. Rzeczy wykonane przeze mnie zdobyły uznanie niemal na całym świecie: od Szwecji, przez Niemcy, Francję, Włochy, Kanadę i USA po Australię

Robótki to moja wielka miłość i sposób na spędzanie wolnego czasu, na realizację miliona pomysłów. Jestem inicjatorką cyklicznych spotkań grupy robótkowiczek „Warszawskie Szarotkowo”. Czas spędzany przy robótce, w miłym towarzystwie to niezwykle relaksująca odskocznia od nerwowej i „zapędzonej” codzienności. Zapraszam do wspólnego dziergania.


x

Olga Rudzińska


Szyję odkąd pamiętam. Najpierw ręcznie, potem w liceum pod okiem projektantki szyłam z „Burdy”. Sukienkę na studniówkę zrobiłam sobie sama, choć nie była sukcesem, bo łańcuch w dolnym szwie uniemożliwiał swobodne ruchy. Uczyłam się szycia i konstrukcji w szkole projektowania i od krawcowej, która była tak dokładna, że liczyła oczka zrobione przez maszynę, by wszystko zgadzało się, co do milimetra.

Pracowałam w zakładzie krawieckim, szyłam kostiumy w teatrze, dopasowywałam ubrania przy sesjach modowych, szyłam ubrania na indywidualne zamówienia od casualowych po suknie ślubne. Przede mną nadal wiele wyzwań i rzeczy, których nie uszyłam.

Krawiectwo jest pięknym połączeniem logiki konstrukcji, modelowania plastyką całości i próby dopasowania do indywidualnych potrzeb i charakteru. Ucząc technik krawieckich staram się w każdym rozbudzić „wyobraźnię krawiecką”. https://www.facebook.com/pages/Szycie-Szwów